Pamiętnik 1

Tytuł

Pamiętnik 1

Prawa

Danuta Antoniszczak, Malwina Antoniszczak, Sabina Antoniszczak

Format

B5

Typ

Dzienniczek/Pamiętnik

Identyfikator

JA_Z001

Tytuł oryginalny

1953 DZIENNICZEK I 1949 J.ANTONISZ

Autor

Julian (Józef) Antonisz, wł. Julian Antoniszczak

Wytwórca

Julian (Józef) Antonisz, wł. Julian Antoniszczak

Liczba stron

192 strony A5 plus 4 strony okładki plus 19 stron z okładką frontową i wewnętrzną tylną włącznie we wklejonym zeszycie A6 plus elementy luźne plus rozkładane strony we wklejonych kartkach i wycinkach prasowych plus komiks „Przygody Hitlera” 64 strony A5.

Elementy luźne

Na wewnętrznej stronie okładki, kieszeń z 29 wycinkami z gazet z czego jeden wycięty jak zabawka do składania, 1 pocztówka z ruchomymi oczami, 1 koperta od Juliana Antoniszczaka zaadresowana do Juliana Szatko, Nowy Sącz, Stara Kolonia, przecznica Mariana Buczka 807, w środku 1 list do babci i 1 list do dziadka. Na str.2 wklejona koperta z rysunkami i wycinkami 12 szt. Na stronie oznaczonej oryginalnie 94 wklejona koperta ze zdjęciami i pocztówkami 6 szt. oraz list do Julka od klasy szkolnej. Na str. org. nr 100 wycinek z gazety. Na końcu włożony notatnik A6 "Wiersze liryczne i dramaty (oraz poematy)", wklejona koperta ze zdjęciami i wycinkami. Na ostatniej karcie wklejona koperta z zeszytem A5 zawierającym komiks "Przygody Hitlera".

Oprawa

Twarda oprawa

Daty skrajne

08.02.1949 - 11.12.1957

Opis obiektu/technika

Gruby zeszyt, tytuł naniesiony w późniejszym okresie na grzbiet białą farbą przez Juliana Antonisza.

Opis zawartości/treści

Najstarszy dzienniczek z dzieciństwa Juliana Antonisza (Antoniszczaka). Zawiera wpisy dzienne z datami, rysunki, szkice, pierwsze wynalazki, wklejone fotografie, wycinki z gazet.

Miejsce

Kraków, Polska

Słowa kluczowe

Szkoła, dzieciństwo, Julian Szatko, Filomena Szatko, Jan Antoniszczak, Ewelina Antoniszczak, Nowy Sącz, Kraków, szkoła, przygody Hitlera,

Wpis

“Pamiętnik 1,” Archiwum Juliana Antonisza, accessed 22 kwietnia 2024, http://www.archiwumjulianaantonisza.pl/items/show/121.

Udostępnianie