„Filmy do realizacji

Tytuł

„Filmy do realizacji

Prawa

Danuta Antoniszczak, Malwina Antoniszczak, Sabina Antoniszczak

Format

ok. 12 cm wys. x 10 cm szer.

Identyfikator

JA_T001_E084F

Autor

Julian (Józef) Antonisz, wł. Julian Antoniszczak

Wytwórca

Julian (Józef) Antonisz, wł. Julian Antoniszczak

Liczba kart

1

Liczba stron

2

Daty skrajne

ok. 1969

Opis obiektu/technika

Karta 12 cm x 10 cm ręcznie wycięta, 2 otwory wycięte dziurkaczem, długopis, zabrudzenia czerwono-pomarańczową farbą.

Opis zawartości/treści

Tekst: lista 20-tu filmów, które Antonisz chciałby zrealizować (zapisane tytułami lub tematami), w tym na liście: „Jak działa jamniczek/owadek” (film Jak działa jamniczek? Powstał w r.1971), Jak to się dzieje pyta Agnisia (film pt. „Jak to się dzieje” na podstawie swojej książeczki zrealizował Antonisz w r. 1970), Jak nauka wyszła z lasu (film pod tym tytułem zrealizował antonisz w r. 1970), 1001 drobiazgów (zrealizowany przez Antonsizca w r. 1972), „triller [sic] Strachy na lachy” (film Strachy na lachy zrealizował Antonisz wspólnie z Franciszkiem Miecznikowskim w r. 1973, jednak ta notka o thrillerze może dotyczyć filmu „Film Grozy” z 1976 r.). Na liście również plan ekranizacji Starej Baśni i opowiadań Krzysztofa Niemczyka.

Miejsce

Kraków, Polska

Słowa kluczowe

Pomysły na filmy, pomysł na film, pomysły na tytuły, tytuły robocze, Jak działa jamniczek, Jak to się dzieje, Jak nauka wyszła z lasu, Stara Baśń, Strachy na Lachy, Krzysztof Niemczyk

Identyfikator teczki

JA_T001

Wpis

“„Filmy do realizacji,” Archiwum Juliana Antonisza, accessed 6 lutego 2023, http://www.archiwumjulianaantonisza.pl/items/show/1538.

Udostępnianie