Karta A6 – z rysunkiem do pantografu z pliku kart z fazami animacji do filmu p.t. „Polska Kronika Non-Camerowa nr 5” w pliku kart A6.

Tytuł

Karta A6 – z rysunkiem do pantografu z pliku kart z fazami animacji do filmu p.t. „Polska Kronika Non-Camerowa nr 5” w pliku kart A6.

Prawa

Danuta Antoniszczak, Malwina Antoniszczak, Sabina Antoniszczak

Format

A6

Typ

Karta

Identyfikator

JA_T014_E002F_097F

Tytuł oryginalny

bez tytułu

Autor

Julian (Józef) Antonisz, wł. Julian Antoniszczak

Wytwórca

Julian (Józef) Antonisz, wł. Julian Antoniszczak

Liczba kart

1

Liczba stron

2

Daty skrajne

1983

Opis obiektu/technika

Karta A6 z rysunkiem: papier, długopis, ołówek, druga strona pusta

Opis zawartości/treści

Rysunek: jeden z kadrów z fazami animacji, używany do rysowania na taśmie filmowej. Rysunki z karteczek były przenoszone na taśmę za pomocą skonstruowanych przez Antonisza pantografów-animografów. Rysunki „podwójne” z dwiema fazami ruchu były używane w wynalezionym przez Antonisza animografie fazującym (urządzeniu mechanicznym uzupełniającym brakujące fazy ruchu pomiędzy narysowanymi przez Antonisza kluczowymi klatkami). Rysunek do filmu p.t. „Polska Kronika Non-Camerowa nr 5” w pliku kart A6 w teczce p.t.: „Polska Kronika Non-Camerowa nr 5”.

Miejsce

Kraków, Polska

Słowa kluczowe

rysunek, kadr, faza animacji, fazowanie, pantograf, animograf, animograf fazujący, fazy ruchu, projekty do filmu, projekt animacji, animacja, rysunek roboczy, rysunek wzorcowy, klatka kluczowa, key frame, CZYŻBY WOLNY RYNEK W ORGANIŹMIE BIOLOGICZNYM?

Identyfikator teczki

JA_T014

Identyfikator elementu/zbioru

JA_T014_E002F

Wpis

“Karta A6 – z rysunkiem do pantografu z pliku kart z fazami animacji do filmu p.t. „Polska Kronika Non-Camerowa nr 5” w pliku kart A6.,” Archiwum Juliana Antonisza, accessed 22 kwietnia 2024, http://www.archiwumjulianaantonisza.pl/items/show/1831.

Udostępnianie